Acasă Sport 4 – 1: Timişoara a spulberat Buzăul

4 – 1: Timişoara a spulberat Buzăul

Poli - BuzauReturul a început cu speranţă la Timişoara. Visul că echipa îşi va recupera cele 6 puncte luate de TAS îi duce pe suporteri cu gândul la titlul de campioană. Balint şi-a pus speranţele în meciul cu ultima clasată. Timişoara a evoluat bine în faţa unei formaţii care nici în Liga II nu ar putea fi lider. Un gol rapid din penalty şi o greşeală gravă a lui Mincă au dat aripi bănăţenilor, iar în minutul 40 aveau 2-0 în faţa unui public mult mai puţin decât de obicei, mai ales ţinând cont de vremea frumoasă de afară. Reuşita lui Vigariu nu a schimbat nimic, pentru că după pauză, Bucur a mai punctat odată, în timp ce Arman Karamyan a închis tabela. 4-1 şi Timişoara este pe locul 3 cu 40 de puncte,la care s-ar putea adăuga şi cele 6 puncte aflate în dispută la TAS.