Acasă Sport ACS Poli Timişoara învinsă acasă de FC Voluntari, scor 2-3, în play-out-ul...

ACS Poli Timişoara învinsă acasă de FC Voluntari, scor 2-3, în play-out-ul Ligii I

Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Ligii I. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 55.

Au marcat Artean ’60 (penalti) şi Roman ‘76 pentru gazde, respectiv Benzar ‘7, Marinescu ’44 (penalti) şi Bălan ’65 pentru oaspeţi.

Adrian Mutu nu a stat pe banca oaspeţilor, fiind suspendat.

În minutul 55, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Alin Şeroni fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

ACS Poli Timişoara: Straton – Haruţ, Melinte, Cânu, Raţ – Munteanu, Artean, Enescu (Şeroni ’19), Ciucur (Ţigănaşu ’46) – Drăghici (Popovici ’78), M. Roman. Antrenor: Adrian Neaga

FC Voluntari: Balauru – Pleaşcă, C. Achim, Horj, Bucurică – Novac, Sânmărtean (Lazăr ’78) – G. Deac (Căpăţână ’66), Marinescu (Ivanovici ’69), D. Benzar – Ad. Bălan. Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Melinte ’18, Şeroni ’35, ’55, Cânu ’60, Munteanu ‘69 / Horj ’31, Bucurică ’82, Novac ‘85

Cartonaş roşu: Şeroni ‘55

Arbitri: Sebastian Colţescu – Octavian Şovre, Valentin Avram – Marian Alexandru Barbu

Observatori: Octavian Goga, Aron Huzu