Acasă Sport Becicherecu Mic continuă lupta în Cupa României

Becicherecu Mic continuă lupta în Cupa României

Becicherecu Mic și Juventus Pișchia au deschis seria meciurilor din prima fază Cupei României. Partida dintre cele două echipe timișorene a avut loc la mijlocul săptămânii pe terenul celor din Pișchia. Starea de spirit a fost diferită în cele două tabere, ambele echipe fiind la primul meci oficial de la revenirea din vacanța de vară. În timp ce echipa din Becicherec a avut timp mai bine de o săptămână să pregătească meciul din Cupă, gruparea din Pișchia s-a reunit înainte cu o zi de startul partidei din Cupa României. Înfruntarea a început într-un ritm scăzut, jucătorii de pe teren intrând mai greu în atmosfera jocului. Deși se părea că meciul nu va fi unul spectaculos, spectatorii prezenți au avut parte în cele din urmă de trei goluri. Primii care au punctat pe tabelă au fost cei de la Juventus. Băieții lui Costel Ionilă au dat drumul la joc, și, după doar câteva minute de la deschiderea scorului au reușit egalarea, astfel că scorul la pauză a fost 1-1. În actul secund, echipa de ligă a treia a mărit ritmul de joc, reușind în cele din urmă să înscrie golul doi. Până la finalul celor 90 de minute de joc nici una dintre echipe nu a mai izbutit să găsească drumul spre gol, astfel că, scorul final dintre Nuova Mama Mia Becicherecu Mic și Juventus Pișchia a fost 2-1. Următorul meci din cadrul Cupei României va avea loc chiar la începutul lunii august.