Acasă Sport Confruntare SCM USAMVB Timișoara și Steaua București cu zece zile înainte de...

Confruntare SCM USAMVB Timișoara și Steaua București cu zece zile înainte de startul turneului

SCM USAMVB Timișoara și Steaua București s-au întâlnit într-un joc de verificare, cu zece zile înainte de startul turneului play-off. Partida de astăzi, jucată la arena Gheorghe Rășcanu, s-a decis din cinci încercări, toate transformate, cele mai multe înscrise în repriza a doua.

Echipa noastră a condus la pauză (7-0), grație unei încercări a lui Nsuku Baloyi, transformată de Florin Vlaicu. Steliștii au întors scorul în partea a doua, când au pus trei eseuri, față de doar unul al „leilor”, venit de la Corrado Ștețco și transformat de Alin Conache. Scorul final a fost 21-14 pentru formația din București. ­­

La echipa noastră a debutat talonerul sud-african Marco Fuhri, recent transferat de la Dinamo București.

Cele două protagonist ale meciului test de astăzi se vor reîntâlni în etapa a doua din play-off (20 august), tot la Timișoara.