Acasă Sport CSŞ Lugoj – medalie de bronz la Campionatul Naţional de minivolei

CSŞ Lugoj – medalie de bronz la Campionatul Naţional de minivolei

Voleiul juvenil lugojean a mai obţinut un rezultat de excepţie. La turneul final al Campionatului Naţional de minivolei, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute, la Bucureşti, echipa de minivolei a Clubului Sportiv Şcolar Lugoj, pregătită de prof. Carmen Todros, a cucerit medalia de bronz. La ediţia din acest an a Campionatului Naţional de minivolei s-au înscris 52 de formaţii, echipa Clubului Sportiv Şcolar Lugoj având un parcurs fără greşeală, care a propulsat-o între cele mai bune opt echipe din ţară. La turneul final, formaţia lugojeană a evoluat în grupa A, unde a câştigat două din cele trei jocuri disputate: 3-2 cu CSŞ ProVolei Botoşani,  3-1 cu CSŞ Tg. Mureş şi 1-3 cu CSŞ 5 Bucureşti. Clasată pe locul doi în grupă, după CSŞ ProVolei Botoşani, formaţia lugojeană a întâlnit în semifinale pe CSŞ Constructorul Familia Bucureşti, câştigătoarea grupei B şi organizatoarea turneului final, fiind învinsă cu 0-3. În meciul pentru medalia de bronz, CSŞ Lugoj a învins pe CSŞ ProVolei Botoşani cu 3-2, urcând, astfel, pe treapta a treia a podiumului Campionatului Naţional. Au obţinut această performanţă pentru CSŞ Lugoj: Cristina Catrina, Iulia Niga, Damaris Szanto, Cristina Drăgoi, Daiandra Daju, Alma Todorescu, Alexandra Panţîru, Mălina Ştefan, Doriana Miere, Adelina Madroane, Georgiana Bologa şi Andreea Ioniţă.