Acasă Sport CSM Lugoj și Victoria Nădlac, calificate la turneul final al Campionatului Național...

CSM Lugoj și Victoria Nădlac, calificate la turneul final al Campionatului Național de volei feminin U13. CSȘ Bega Timișoara – la turneul semifinal 2

Formațiile de volei-junioare U13 ale CSM Lugoj și Victoria Nădlac s-au calificat la turneul final al Campionatului Național, iar CSȘ Bega Timișoara va juca la turneul semifinal 2. CSM Lugoj a obținut calificarea după ce a câștigat toate jocurile la turneul semifinal 1 de la Blaj – 3-1 cu CSV Craiova 1 și 3-0 cu CSȘ Blaj, Total Sport Alba Iulia și Atomic Blaj, iar Victoria Nădlac s-a clasat pe primul loc la turneul semifinal 1 de la Baia Mare, după ce s-a impus cu 3-1 în jocul cu Super Volei Oradea și cu 3-0 în întâlnirile cu CSȘ 2 Baia Mare, Power Volley Baia Mare și CSȘ Bega Timișoara. Formația din Timișoara s-a clasat pe locul trei și a obținut dreptul de a participa la turneul semifinal 2, turneu la care s-au mai calificat formțiile: Super Volei Oradea, Atomic Blaj, CS Chitila, Axiopolis Cernavodă, CSM Focșani, Juvenil Brașov și Skyline Iași. Două dintre aceste formații vor accede la turneul final, unde sunt deja calificate 6 formații: Champions Sibiu, CSM București, Dinamo București, CSV Craiova 2, CSM Lugoj și Victoria Nădlac.