Acasă alegeri locale 2012 Echipele de comando ale lui Ţuţu Trif au „spulberat” USL!

Echipele de comando ale lui Ţuţu Trif au „spulberat” USL!

Grigore Trif, candidatul PRM la Primăria Timişoara a câştigat prima luptă cu USL. Detaşat. Este vorba despre o dublă victorie pe care preşedintele PRM Timiş a sărbătorit-o în stil câmpenesc, la sfârşitul săptămânii trecute. Un singur lucru este cert. Cel puţin la fotbal PRM este mult peste USL.

Cupa „Pentru Timişoara” la fotbal a fost monopolizată practic de cele două echipe ale PRM Timiş. Finala competiţiei a fost de fapt o chestie de bucătărie internă a PRM, la competiţia organizată la o bază sportivă de pe Calea Şagului. Ţuţu Trif şi-a făcut două echipe ca la carte şi a dat lovitura. Şi Uniunea Social Liberală a prezentat două echipe la campionatul organizat de oamenii lui Vadim în teritoriu. Formaţia care avea în componenţă mai mulţi liberali a terminat pe locul III. Cei ce se dădeau a fi pesedişti nu au câştigat niciun joc. Selecţionata ziariştilor destul de „subţire” la această ediţie chiar dacă a beneficiat şi de câţiva stranieri a câştigat un singur meci şi a terminat competiţia pe locul patru din cinci echipe înscrise la campionat. PRM 1 a câştigat finala cu PRM 2, la capătul unui meci crâncen: 8-6. PRM 1 era dată ca şi sigur câştigătoare după ce în primul meci a învins echipa presei cu 10-0. Niciunul dintre liderii PRM Timiş nu au intrat în joc. Echipele au fost alcătuite exclusiv din jucători semi-profesionişti. Liderul PRM, Ţuţu Trif a premiat câştigătorii cu diplome şi sticle de şampanie. Fiecare fotbalist care a jucat în competiţia organizată de PRM a primit la început un bon, pe care putea mânca trei mici şi o bere…