Acasă Actualitate Şeful Poliţiei Ciacova – cel mai tare poliţist la întrecerile de 1...

Şeful Poliţiei Ciacova – cel mai tare poliţist la întrecerile de 1 Decembrie

Poliţiştii din Timiş au sărbătorit cu anticipaţie 1 Decembrie, Ziua Naţională a României. La nivelul Poliţiei Timiş s-au organizat competiţii de fotbal, tenis de masă şi tir. Întrecerile prilejuite de apropierea zilei de 1 Decembrie ua fost luate cu asalt de poliţişti din tot judeţul. Cel mai bun pistolarilor din Timiş este Victor Pălăduţă, şeful Poliţiei Ciacova. În concursul de tir, pe locurile următoare s-au clasat Vasile Paraschiv, din cadrul Biroului Furturi din Auto şi Lucian Micorici, din cadrul Serviciului Arme Explozivi şi Substanţe Periculoase Timiş. Culmea, acelaşi Victor Pălăduţă, şeful Poliţiei Ciacova, a câştigat şi competiţia de tenis de masă. El a fost urmat de Sorin Juşca, din cadrul Poliţiei municipiului Lugoj şi Cristian Dorunda, din cadrul Secţiei 4 Poliţie. Campionatul de fotbal, la care au participat 16 echipe, a fost câştigat de poliţiştii Secţiei 2 Poliţie, urmaţi de echipa Brigăzii de Combatere a Crimei Organizate Timişoara, iar pe locul trei, echipa Secţiei 1 Poliţie. În cadrul acestei competiţii, cel mai frumos gol a fost considerat cel marcat de Nicuşor Tanasoglu, din cadrul Biroului Rutier Timişoara. Golgheterul campionatului a fost considerat Flavius Jurj, de la Poliţia municipiului Lugoj şi cel mai bun portar a fost Aurel Predica, din cadrul Secţiei 2 Poliţie.