Acasă Sport Egal norocos pentru Poli: FC Timişoara-Anderlecht Bruxelles: 0-0

Egal norocos pentru Poli: FC Timişoara-Anderlecht Bruxelles: 0-0

FC Timişoara a reuşit doar un 0-0 chinuit în faţa belgienilor de la Anderlecht. Partida, încheiată în urmă cu puţine momente, conta pentru etapa a III-a din Grupa A, a Europa League. Ca şi în dezastrul din partida cu Dinamo Zagreb, bănăţenii au greşit multe pase şi au fost depăşiţi extrem de uşor în apărare. Timişoara a terminat în corzi un meci pe care, cel puţin în prima repriză, părea că îl are sub control. Cei aproximativ 5.000 de spectatori şi-au fluierat favoriţii încă din minutul 70. Atunci a fost momentul în care fotbaliştii timişoreni au lăsat impresia că li s-a terminat benzina. FC Timişoara ocupă ultimul loc în Grupa A, a Europa League, fără niciun gol marcat. Bănăţenii au făcut două remize albe, la Amsterdam cu Ajax şi în această seară acasă cu Anderlecht, şi au pierdut ruşinos, 3-0, la Timişoara, cu Dinamo Zagreb. În cealaltă partidă a grupei, Ajax a trecut cu 2-1 de Dinamo Zagreb. Următorul meci a lui Poli, în Europa, va avea loc pe 5 noiembrie, la Bruxelles.