Arădenii vor sărbători centenarul Stației C.F.R. Manifestarea este organizată de Instituţia Prefectului-judeţul Arad, Primăria municipiului, Consiliul Judeţean şi Compania Naţională de Căi Ferate „CN CFR” SA, în perioada 31-1 februarie.
Programul va debuta marţi, 31 ianuarie, de la ora 18, în Gara Arad cu o sesiune de comunicări cu tema „Gara Arad,100 de ani de existenţă”, o lansare a lucrării „Monografia Staţiei CFR Arad”, a lui Radu Belu din Braşov şi cu o prezentare a ing. Valentin Ivănescu, intitulată „Călătorie în timp”. Acţiunile dedicate clădirii de călători a staţiei Arad vor continua miercuri, 1 februarie, cu vizitarea expoziţiei „Gara Arad-100 de ani de la inaugurarea clădirii de călători”, iar mai apoi vor urma mesaje şi evocări din trecutul Gării Arad. „Am dorit să marcăm aşa cum se cuvine centenarul unei clădiri simbol pentru oraşul nostru. Vrem ca şi Gara Arad să constituie un reper pentru judeţul nostru şi tocmai de aceea vrem să îi punctăm trecutul”, a declarat Călin Bibarţ, prefectul judeţului Arad.
SEMNEAZĂ PETIȚIA!
►Petiţie pentru îndepărtarea de la Timişoara a episcopului-vicar Paisie (cetăţeanul Ion Gheorghe) - uzurpatorul ÎPS Nicolae, Mitropolitul Banatului
Semnaţi petiția on line
Recuperarea creanței istorice de la Germania de peste 18 miliarde de euro

Radu Golban
S.C. HELP TRANS S.R.L.
Cu sediul in Oraviţa, str. Timişorii, nr.1., jud. Caraş Severin
ANGAJEAZĂ:
DULGHERI şi ZIDARI calificaţi pentru lucrări în construcţii
Oferim salarii atractive. La cerere, asigurăm cazare.
Telefoane de contact:
0255/571925; 0740098662;
0744607924; 0720039629
Tratament hemoroizi fara operatie
www.TamiClinic.ro
.gif)
.jpg)