Acasă Sport FC Timişoara, în semifinalele Cupei României

FC Timişoara, în semifinalele Cupei României

“Cupa şi campionatul!” nu mai pare un slogan utopic la Timişoara. Poli a ajuns, ieri, în semifinalele Cupei României, la fotbal. Timişorenii au învins, pe teren neutru, la Cluj, cu 2-0, echipa lui Jean Pădureanu, Gloria Bistriţa. Victoria a fost conturată infinit mai greu decât o arată scorul. Bănăţenii au marcat prima oară în minutul 90, prin Lukas Magera şi apoi, în al doilea minut de prelungire, au înscris din nou, prin Alex Curtean, introdus de Balint după pauză.
Meciul a fost unul încâlcit, fără faze spectaculoase sau multe ocazii de poartă. Fostul timişorean Silvăşan, acum la Gloria Bistriţa, a ratat două ocazii mari la scorul de 0-0. Sâmbătă, de la ora 18.30, Timişoara va întîlni, în deplasare, FC Vaslui, în etapa a 25-a a primei ligi la fotbal.