Acasă Sport Final incert în Divizia “D” Timiş

Final incert în Divizia “D” Timiş

AC Recaş a reuşit doar un egal (1-1) pe teren propriu, cu ocupanta locului 2, FC Chişoda şi finalul este extrem de complicat în Divizia “D” Timiş. Stadionul din Recaş a fost arhiplin, în caz de victorie gazdele fiind aproape sigure de prima poziţie. Recaşul a deschis scorul prin Mircea Şchiopu, dar nu a fost de ajuns. Oaspeţii de la Chişoda, conduşi exemplar în teren de veteranul Romică Buia, au egalat în minutul… 100 al partidei, prin Fiştea şi păstrează încă şanse la titlu. Meciul de la Recaş a fost prelungit cu mai bine de 10 minute, din cauza unei accidentări. Înainte de ultimele două etape, programate marţi şi sâmbătă, Recaşul are 2 puncte peste adversara de sâmbătă, FC Chişoda. Din păcate, campioana din “D” Timiş va mai trebui să dispute un meci de baraj pentru a obţine promovarea în Divizia “C”.