Acasă Sport Poli nu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după un gol din...

Poli nu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după un gol din ofsaid

FC Timişoara nu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, de FC Braşov cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Marian Cristescu, în prelungirile partidei, în minutul 90+3, când acesta a şutat din interiorul careului mare, însă dintr-o clară poziţie de ofsaid. Aceasta este prima înfrângere a antrenorului Cosmin Contra de când a preluat formaţia bănăţeană. Contra a fost nevoit să facă două schimbări încă din prima repriză, după ce portarul Taborda şi fundaşul Scutaru s-au accidentat.
În minutul 80, antrenorul gazdelor, Daniel Isăilă, a fost eliminat pentru proteste.

FC Braşov: 32. Mincă – 20. Voicu, 15. Oros, 6. Majernik, 26. Williams – 11. Martinovic – 16. Viveiros, 10. Ilyeş, 18. Cristescu, 7. Chipciu – 17. Dedu (9. Hadnagy ’60). Antrenor: Daniel Isăilă.

FC Timişoara: 99. Taborda (29. Pantilimon ’27) – 13. Scutaru (15. Chiacu ’38), 4. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi – 5. Alexa, 25. Burcă – 20. Helder, 10. Tameş, 21. Goga – 19. Nikolic (9. Axente ’75). Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonaşe galbene: Cristescu ’24, Dedu ’46 / Cisovsky ’81.

Arbitri: Alexandru Deaconu (central) – Sebastian Gheorghe, Radu Ghinguleac (asistenţi) – Georgian Ionescu (rezervă).

Observatori: Constantin Zotta şi Hacic Garabet.