Timisoara

°C



Alin Popoviciu susţine că protestatarii au motive să iasă în stradă

Popoviciu(1).jpgEmblema dură a PD-L Timiş, deputatul Alin Popoviciu susţine că protestele „antiputere”, desfăşurate în toată ţara, sunt absolut normale în acestă perioadă. Popoviciu susţine că adevărata diferenţă între Timişoara şi Bucureşti s-a văzut cel mai bine la protestul de duminică. „S-a văzut încă o dată diferenţa între Bucureşti şi Timişoara. La Timişoara s-a protestat paşnic, iar în capitală s-a întâmplat ce s-a întâmplat. La noi nu s-a spart nimic, nu a fost nicio agresiune. Atâta timp cât oamenii protestează paşnic, nu are nimeni nicio problemă. Protestele sunt legale, este o cale democratică de a-ţi exprima punctele de vedere. Protestele sunt normale, este o situaţie grea, o situaţie de criză, mulţi români au avut de suferit, dar până la urmă vorbim despre o criză mondială. Nu suntem doar noi afectaţi”, ne-a spus Alin Popoviciu, deputat PD-L de Timiş. Popoviciu este total împotriva intervenţiei fotbalului în politică şi a violenţelor stradale. Spune că totul se poate rezolva prin dialog. „Situaţia se poate rezolva doar în mod paşnic, prin dialog. Important este însă să ai cu cine dialoga. Atâta timp cât dai cu pietre şi fracţiuni din galerii ajung să facă politică, este mult mai grav. PD-L este dispus la dialog, dar cerem fermitate maximă împotriva oricăror acţiuni de violenţă şi neconforme cu legile”, mai spune Popoviciu. 
 

Citiri: 834

Comentarii (9)

un individ libidinos foarte!
ma lasi!
la ce averi ai "tras" sa ti faci din bani publici, acum iti da mana sa ti pui cenuse in cap!
NU VA FIE FRICA...marinaru pica!
un vot , 16 January 2012
Mai bine DEMISIONEAZA tu, sa nu te dam NOI POPORUL jos !
Alti colegi de-ai tai au DEMISIONAT deja, Puterea tine SECRET acest fapt...lor le este frica pentru viata personala sa faca Declaratii anti-Ba$Secu ! Prin DEMISIILE VOASTRE se schimba BALANTA in PARLAMENT si Ba$Secu va fi SUSPENDAT. Poti Aline sa SALVEZI VIETI OMENESTI. Ba$Secu va folosi si GLOANTE ADEVARATE sa-si apere PRIVILEGIUL de HOT !
stefan II , 16 January 2012
bine ca pica dar pe cine punem in loc?
pica, pica si pe cine punem in loc? pe bojin, pe robu? pe naslau? vai de capul nostru.
vai si amar , 16 January 2012
te-ai dat dracului popoviciule - c'est fini la comedie.
primul dialog pe care-l vom avea cu tine, o sa fie putin c-am calduros. te vom readuce c picioarele pe pamant, ce spui.
sa vezi ce frumos ti-or arde jeepul si firma de la cfr din centru'. te asteptam si pe tine , putin miros de hoit nu strica.....nu scapi nici in gaura de sarpe ftutzi gura mati ! ai uitat cand spuneai ca tu aduci de la Lovrin 3000 de maimutze portocalii care doresc sa l-i se taie salariile. hai in oras , curaj ca oricum soarta ti-ai hotarat-o prin propria prostie.
gerula , 16 January 2012
"dialog" intre surzi si mutzi?
oricum o dai tot ...rau iese, povestea asta!
noni , 16 January 2012
Ce oameni fara caracter!
Ce oameni fara caracter! De fapt asa cum sunt sefii sunt si ceilalti, ne mint in fata ca totul in tara e perfect si asta datorita PDL-ului!!! Mult nu mai aveti asa ca pregatiti-va bagajele!
Gheorghe , 17 January 2012
...
bandit, ticalos murdar si balbait, repetentule, imbecil cu gura plina de gogosi, suburbanule, subculturalule, cum indraznesti? Bogatule prin excrocherii, du-te naibii de nebun! DEMISIA!
Alexandra Ionescu , 17 January 2012
cauza razmeritei?
nimic mai simplu:
lipsa de SPERANTA a poporului roman!
si ceva foame si disperare...intr-laolalta!
cand 80% dintre repondentii romani spun ca ne indreptam intr - directie gresita, stai si te intrebi;care este DIRECTIA cea Buna?
un "geniu" englez spune ca este timpul sa colonizam COSMOSUL?
chiar asa?!
"Cand nu vom mai putea rabda"...!
un vot , 17 January 2012
...
Ticalosul asta pdl-is a cumparat canterul orasului Timisoara, ca si tiganii! Sadea socoteala cum si cine i-a vandut Clubul SGR si inchiriat Agennstia CFR din centrul orasului. E si urat si prost, dar se crede... fat - frumos! Belitul!
Alexandra Ionescu , 17 January 2012

Scrie un comentariu

mai mic | mai mare
security image
Scrie codul antispam

busy

SEMNEAZĂ PETIȚIA!

►Petiţie pentru îndepărtarea de la Timişoara a episcopului-vicar Paisie (cetăţeanul Ion Gheorghe) - uzurpatorul ÎPS Nicolae, Mitropolitul Banatului

 

S.C. HELP TRANS S.R.L.

Cu sediul in Oraviţa, str. Timişorii, nr.1., jud. Caraş Severin

ANGAJEAZĂ:

DULGHERI şi ZIDARI calificaţi pentru lucrări în construcţii

Oferim salarii atractive. La cerere, asigurăm cazare.

Telefoane de contact:

0255/571925; 0740098662; 

0744607924; 0720039629


Masaj
Masaj anticelulitic, terapeutic si de relaxare
tel: 0732 535 532

Clinica Tratament Hemoroizi

Tratament hemoroizi fara operatie
www.TamiClinic.ro

Si reclama ta poate sa fie aici!

 

 

belvedere

 

 

Toate categoriile