Acasă Sport Prima ediție a Cupei Timiș, la volei feminin

Prima ediție a Cupei Timiș, la volei feminin

volei lugojSala Sporturilor “Ion Kunst – Ghermănescu” din Lugoj va găzdui sâmbătă, 16 mai, prima ediție a turneului amical de volei feminin dotat cu “Cupa Timiş 2015”. Vor participa cele trei formații din judeul Timiș care activează în primele două ligi ale țării: C.S.U. Politehnica Timişoara (antrenor – prof. Cerasela Șerban; echipă care a încheiat ediţia 2014-2015 a Diviziei A 2 – seria Vest pe poziţia a doua, la egalitate de puncte cu liderul C.E.T. Govora Rm. Vâlcea, și s-a calificat la turneul semifinal, unde a ocupat poziţia a patra), A.C.S. Agroland Timişoara (antrenor prof. Dan Mihai Jitaru; formație care s-a situat pe locul şase în A2-Vest și pe poziția a treia la turneul semifinal, obținând calificarea la turneul final de promovare în prima ligă, unde a ocupat locul trei, după  Rapid Bucureşti şi Miroslava Iaşi) și CSM Lugoj (antrenor prof. Valerijan Luka; formație care a încheiat campionatul pe poziția a opta în prima ligă și a obținut medaliile de bronz la Turneul Final al Cupei României). Meciurile se vor desfășura după următorul program: C.S.M. Lugoj – C.S.U. Politehnica Timişoara (ora 11), A.C.S. Agroland Timişoara – C.S.U. Politehnica Timişoara (ora 13) și C.S.M. Lugoj – A.C.S. Agroland Timişoara (ora 15).