Acasă alegeri locale 2012 Robu şi Bojin sunt pe primul loc

Robu şi Bojin sunt pe primul loc

1455
DISTRIBUIȚI

UPDATE: După  centralizarea 71% din voturile din Timiș, Titu Bojin are 48,65 din voturi, în timp ce Constantin Ostaficiuc a fost votat de 24.54 dintre timișeni.

USL Timiş a dat publicităţii o listă cu primării din judeţul Timiş câştigate de candidaţi ai Uniunii Social Liberale. De asemenea, reprezentanţii USL au făcut cunoscute şi rezultatele după numărarea paralelă a 51 la sută din voturile exprimate în judeţul Timiş. 

Astfel, după numărarea în paralel a 51 la sută din voturile exprimate, la Primăria Timişoara Nicolae Robu are 49,31% din voturi, Adrian Orza – 22,86%, Gheorghe Nodiţi – 8,25%, iar Ion Răducanu – 1,9%. La Consiliul Local Timişoara USL are 49,27%, UpT  – 12,3 %, PDL – 14,11 %, PPDD – 8,75%. În ceea ce priveşte funcţia de preşedinte al CJ Timiş, Titu Bojin e pe primul loc cu 49,85%, urmat de Constantin Ostaficiuc – 19,76%, Marius Cârceie – 5,75%, Halasz Francisc – 3,82%. La Consiliul Judeţean Timiş pe primul loc e USL – 49,75%, PDL – 16,93%, PPDD – 9,2%, UpT – 5,91 %. Aceste rezultate au fost făcute publice la ora 3 a dimineţii de luni. Primele rezultate oficiale se vor da la ora 9.
 
Primării din Timiş câştigate de USL
Mai jos puteţi vedea lista cu primăriile câştigate până în acest moment, în urma numărătorii paralele, de USL:
 
1. Timişoara – PNL
2. Lugoj – PSD
3. Buziaş – PSD
4. Recaş – PNL
5. Balinţ – PSD
6. Banloc – PSD
7. Becicherecu Mic – PSD
8. Bethausen – PSD
9. Birda – PSD
10. Bîrna – PSD
11. Bogda – PSD
12. Boldur – PNL
13. Bucovăţ – PNL
14. Cărpiniş – PSD
15. Cenei – PNL
16. Checea – PNL
17. Chevereş – PSD
18. Comloşu Mare  – PSD
19. Comloşu Mare – PSD
20. Darova – PNL
21. Denta – PSD
22. Dudeştii Noi – PNL
23. Dumbrăviţa – PSD
24. Ghilad – PNL
25. Giera – PNL
26. Giroc – PSD
27. Giulvăz – PSD
28. Iecea Mare – PSD
29. Jamu Mare – PSD
30. Jebel – PSD
31. Liebling – PNL
32. Livezile – PNL
33. Margina – PSD
34. Moraviţa – PSD
35. Moşniţa – PSD
36. Ohaba Lungă – PSD
37. Orţişoara – PSD
38. Parţa – PSD
39. Periam – PNL
40. Pesac  – PSD
41. Pietroasa – PSD
42. Racoviţa – PSD
43. Remetea Mare – PSD
44. Saravale – PSD
45. Sânandrei – PSD
46. Sânmihaiu Român – PSD
47. Sânpetru Mare – PNL
48. Ştiuca – PNL
49. Tomnatic – PNL
50. Traian Vuia – PSD
51. Uivar – PSD
52. Valcani – PNL
53. Variaş – PSD
54. Victor Vlad Delamarina – PSD
55. Voiteg – PSD
56. Giarmata – PSD
57. Niţchidorf – PSD
 

Comentarii

comentarii