Acasă Sport Sunteţi penibili!

Sunteţi penibili!

FC Timişoara – Curtea de Argeş: 0-0

Timişoara a demonstrat, miercuri seara, că nu are nici pe departe faţă de campioană. Bănăţenii au reuşit o remiză albă cu una dintre codaşele clasamentului, chiar pe teren propriu. FC Timişoara – Internaţional Curtea de Argeş s-a terminat 0-0, după un meci dezamăgitor.

FOTO

Am avut noroc că nu am luat bătaie…

Dacă în prima repriză elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au dominat teritorial, în a doua parte a partidei FC Timişoara a jucat mizerabil, fiind la un pas de o umilitoare înfrângere. Ameninţată cu retrogradarea, Internaţional Curtea de Argeş a făcut o a doua repriză excelentă pe „Dan Păltinişanu”. Oaspeţii au avut mare ghinion, ratând două ocazii rarisime în ultimul sfert de oră al partidei. În minutul 76, o centrare perfectă a lui Kone îl găseşte singur cu poarta goală pe Apostu, acesta însă trimite uluitor în bară. A fost probabil cea mai mare ratare a campionatului intern de până acum. Timişoara ratează o şansă uriaşă de a reintra serios în lupta pentru titlu, după un meci sfidător. Bănăţenii rămân pe locul 4 în prima ligă, la 3 puncte de liderul CFR Cluj, care are un meci mai puţin jucat. Înainte de partida de miercuri, bănăţenii aveau o cotă la pariuri de 1.25/1, în timp ce oaspeţii erau cotaţi cu 9/1.