O femeie în vârstă de 60 de ani a fost victima unei tâlhării, în Timișoara, după ce a fost agresată de trei persoane pe care le bănuia că i-au furat bani dintr-o haină. Incidentul a fost semnalat polițiștilor Secției 1 Timișoara în data de 1 mai.
Potrivit autorităților, femeia a relatat că pe 30 aprilie i-au fost sustrase 2.500 de lei dintr-o geacă aflată într-un parc de pe strada Lorena. La scurt timp, în noaptea de 1 mai, în jurul orei 03:00, aceasta a fost lovită de trei persoane suspectate de furt.
În urma cercetărilor, polițiștii au identificat și audiat trei suspecți: doi bărbați de 23 de ani și o femeie de 30 de ani. În urma probatoriului, unul dintre tinerii în vârstă de 23 de ani a fost reținut pentru 24 de ore și dus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Arad.
Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat și lovire sau alte violențe.