Acasă Sport Timişoara rămâne pe primul loc – CFR Cluj – FC Timişoara 0-0

Timişoara rămâne pe primul loc – CFR Cluj – FC Timişoara 0-0

FC Timişoara a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, duminică seară, în deplasare, cu CFR Cluj, în etapa a XI-a a Ligii I. Din minutul 72, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Lacina Traore.
CFR Cluj: 1. Nuno Claro – 2. Tony, 20. Cadu, 15. Alcantara, 4. Panin – 6. Mureşan, 31. Dani (9. Traore ’40) – 23. Mara (7. Dubarbier ’65), 19. Culio, 77. Deac – 99. Nei (22. Bud). Antrenor: Antonio Conceicao.
FC Timişoara: 29. Pantilimon – 2. Bonfim, 14. Mera, 6. Nibombe, 13. Scutaru, 10. Art. Karamyan – 26. Chiacu, 55. Bourceanu, 5. Alexa (8. Vrsici ’70), 11. Arman Karamyan – 18. Bucur (9. Parks ’82). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.
Cartonaşe galbene: Traore ’41 şi ’72, Mureşan ’50, Deac ’74, Tony ’88 / Alexa ’49, Vrsici ’89, Pantilimon 90+1
Cartonaş roşu: Traore ’72
Arbitri: Marius Avram (central) – Ioan Onicaş, Mircea Orbuleţ (asistenţi) – Cătălin Buşi (rezervă)
Observatori: Adrian Ionescu, Octavian Ştreng
La meci au asistat 11.454 spectatori, printre care şi selecţionerul Răzvan Lucescu.
Jocul a fost întrerupt două minute, după ce o petardă aruncată de la tribuna întâi a căzut lângă fundaşul Eder Bonfim, jucătorul bănăţenilor rămânând întins la pământ. Bonfim a primit îngrijiri medicale şi a putut să reintre în joc.