Acasă Sport Tinerii luptători lugojeni, medaliaţi la Braşov

Tinerii luptători lugojeni, medaliaţi la Braşov

Clubul Sportiv Şcolar Lugoj a fost reprezentat de şase sportivi la Memorialul „Gheorghe Voicu”, competiţie de lupte greco-romane rezervată juniorilor II şi III, desfăşurată la Braşov. Dintre cei şase lugojeni pregătiţi de antrenorii Avrămuţ Todorescu şi Ionuţ Eneşca, doi au urcat pe podium: Robert Todorescu (categoria 63 kg) a cucerit medalia de argint la juniori II, iar Daniel Lepa (categoria 85 kg) a obţinut medalia de bronz la juniori III. Tot la juniori III, foarte aproape de o medalie s-au aflat şi Denis Celău (categoria 53 kg) şi Alexandru Zgriba (categoria 85 kg), care s-au clasat pe locul IV. La această competiţie au participat 164 de sportivi de la cluburi din Bacău, Piatra Neamţ, Constanţa, Medgidia, Bucureşti, Piteşti, Câmpulung, Satu Mare, Braşov, Arad, Timişoara şi Lugoj.