Acasă Sport 9 titluri naţionale pentru Clubul Sho-Dan Karate Timișoara

9 titluri naţionale pentru Clubul Sho-Dan Karate Timișoara

Sho Dan TM CNR 2013 1Sportivii clubului timișorean Sho-Dan Karate au participat la Campionatul Național de Karate Eureka, eveniment ce a fost găzduit de Sala ”Constantin Jude” din Timișoara. Karateka timișoreni au reușit să impresioneze din nou, clubul timișorean reușind să obțină, prin cei 27 de sportivi care au participat la eveniment, nu mai puțin de nouă titluri naționale. Gruparea condusă de profesorul George Coca, 3 DAN, s-a luptat atât la probele individuale, cât şi la cele pe echipe. Timișorenii au obţinut 9 titluri de campion naţional, 17 titluri de vicecampion naţional şi 4 medalii de bronz. La finalul Campionatului Național 2013, Clubul Sho-Dan Karate Timișoara a fost desemnat câștigator, pe baza clasamentului pe medalii. Succesul sportivilor bănățeni a venit după ce, luna trecută, clubul timișorean a reușit să-și adjudece cea de-a XX-a ediție a Cupei Banzai disputate la Arad.