Acasă Promo ACS Poli Timişoara, zdrobită din nou de FCSB

ACS Poli Timişoara, zdrobită din nou de FCSB

FCSB s-a calificat lejer în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, la Timişoara, în ultimul meci din oprimi.

FCSB s-a impus prin golurile marcate de Harlem Gnohere (34 – penalty), după un fault comis asupra sa de către Bocşan, Cătălin Golofca (56) şi Daniel Benzar (90+2). Golofca a marcat primul său gol pentru FCSB într-un meci oficial.

Poli, care a pierdut ambii fundaşi centrali (Cânu, Melinte), accidentaţi în prima repriză, a jucat în zece oameni din minutul 81, când a fost eliminat Andrei Artean.

FCSB ar fi trebuit să mai primească un penalty în min. 11, după un fault al lui Soljic asupra lui Golofca.

ACS Poli Timişoara – FCSB 0-3 (0-1), Stadion Dan Păltinişanu – Timişoara

Au marcat: Harlem Gnohere (34 – penalty), Cătălin Golofca (56), Daniel Benzar (90+2).

Cartonaş roşu: Andrei Artean (ACS Poli, 81).

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)

Observatori: George Ionescu (Bucureşti) – CCA, Octavian Goga (Braşov) – FRF

Sursă: Agerpres