Acasă Sport CFR Timişoara poate spera până în ultima etapă

CFR Timişoara poate spera până în ultima etapă

CFR Timişoara a învins pe UTA, în minutul 88 al partidei de la Arad şi încă speră în salvarea de la retrogradare. Cu trei etape înainte de finalul Diviziei B, Seria II-a, timişorenii se află la 3 puncte de locul 14, ultima poziţie care asigură menţinerea în eşalonul II al fotbalului românesc. Florin Bugar pare să fi fost extrem de inspirat, când, în minutul 84, la scorul de 0-0, l-a trimis în teren pe Chatti Ramzi. Acesta a marcat golul victoriei, în minutul 88.
Totul se întâmpla în momentul în care bănăţenii evoluau în 10 oameni, după eliminarea lui Jovanovici.
Chiar dacă adversarele directe în lupta pentru evitarea retrogradării, ACU Arad şi “U” Cluj, au câştigat curios în deplasare, feroviarii timişoreni îşi vor juca şansa până în ultima etapă.
Sâmbătă, de la ora 11, la Timişoara vine Dacia Mioveni, apoi CFR joacă la Târgu Mureş, iar în ultima etapă, partida CFR – Minerul Lupeni va decide, mai mult ca sigur, una dintre retrogradate.