Acasă Sport Concordia Chiajna – ACS Poli Timișoara 2-2

Concordia Chiajna – ACS Poli Timișoara 2-2

florin marin zicu timisoaraConcordia Chiajna a terminat la egalitate cu ACS Poli Timișoara, scor 2-2 (0-1), vineri seara, pe teren propriu, în prima partidă din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.
Oaspeții condus de două ori, prin golurile marcate de Robert Elek (27) și Srgian Luchin (58), iar ilfovenii au egalat prima oară prin Robert Răducanu (55), la primul său gol în Liga I, după care Valentin Lazăr (90+1) a adus un punct gazdelor.
Elek a mai ratat o ocazie mare de gol, singur cu portarul (12).
O fază controversată s-a petrecut în finalul primei reprize, când fundașul Iulian Mamele (Concordia) a fost lovit cu cotul de bulgarul Gheorghi Sarmov (ACS Poli) în săritură. Mamele a fost dus cu salvarea la spital, iar Sarmov nu a primit nici măcar cartonaș galben.
De menționat că antrenorul oaspeților, Florin Marin, a fost nevoit să facă două schimbări în prima repriză, Cânu și Zicu ieșind accidentați.
ACS Poli nu are nicio victorie în ultimele trei partide (două egaluri și un eșec), iar Concordia nu a învins de șapte etape (trei eșecuri și patru egaluri).
Adrian Falub, antrenorul Concordiei, nu are nicio victorie până acum, bilanțul său fiind un eșec și trei egaluri consecutive.
CS Concordia Chiajna — ACS Poli Timișoara 2-2 (0-1), Stadion Concordia — Chiajna
Au marcat: Robert Răducanu (55), Valentin Lazăr (90+1), respectiv Robert Elek (27), Srgian Luchin (58).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin); arbitri asistenți: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (București)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Marian Bucurescu (București) — LPF.