Acasă Sport Copiii de la UNIFIGHT Moșnița Nouă s-au întors cu multe premii de...

Copiii de la UNIFIGHT Moșnița Nouă s-au întors cu multe premii de la cel mai recent concurs Jiu-Jitsu de la Brașov

14232618 1731062597155251 8978456868411375334 nMicuții luptători ai clubului ACS Free 4 FIGHT Unifight din Moșnița Nouă s-au întors încărcați cu premii de la cea mai recentă competiție de arte marțiale organizată luna aceasta la Brașov.

Juniorii singurului club sportiv exclusiv UNIFIGHT din vestul țării au participat la cea mai recentă competiție Jiu-Jitsu desfășurată la începutul acestei luni la Brașov. Micuții, cu vârste cuprinse între cinci și 12 ani, au deprins în numai o lună regulamentul dar și stilul de luptă Jiu-Jitsu pentru a participa la competiție.
„Clubul nostru a participat la competiția de JU JITSU, CUPA BRAȘOV OPEN 2016, din 03.09.2016 unde au participat 307 sportivi. Copiii din Moşnița Nouă au obținut următoarele rezultate: Ciucur Medeea Gabriela, 5 ani, a obținut locul II și medalia de argint la cat. specială feminin, -21 kg; Crismariu Daniel, 12 ani, a obținut locul I și medalia de aur la cat. U12 (12ani) open și locul IV la cat. U18 (18 ani) -95 kg; Ciocoiu Jasmina, 11 ani, a obținut locul I și medalia de aur la cat. U12 (12ani) -45 kg și locul IV la categoria U15( 15 ani) -52 kg. Surprizele plăcute ale echipei, au fost Ciucur Mihai Valad, Cristea Gabriel, Ciucur Gabriel Adrian și Gyorfi Andreas care a obținut locul IV la cat. U12, 65 kg. Felicitări tuturor copiilor pentru rezultatele obținute și pentru eforturile depuse. Totodată mulțumim părinților pentru grija și educația tinerilor sportivi”, anunță reprezentanții clubului sportiv cu baza în Comuna Moșnița nouă. Micuții sunt pregătiți de șeful postului de poliție din Moșnița Nouă, a.s.p. Marius Ciocoiu, un iubitor al sportului și unul dintre cei mai respectați oameni ai legii din județul Timiș. Micuții antrenați de polițist au pășit în sala de arte marțiale în urmă cu cel mult un an astfel că rezultatele obținute de ei în ring sunt cu atât mai spectaculoase. UNIFIGT este un stil de luptă care îmbină tehnicile militare cu stilurile de luptă tradiționale. În confruntarea din ring se pot folosi tehnici de judo, kickboxing, box, karate, sambo sau lupte greco-romane.