Acasă Sport C.S.S. Bega Danzio nu poate să-şi revină

C.S.S. Bega Danzio nu poate să-şi revină

Echipa bănățeană se află într-o situaţie dificilă. După eșecul suferit, vineri, pe teren propriu, în fața Olimpiei București, scor 56-76, baschetbalistele de la CSS Bega Danzio Timișoara nu au reuşit să învingă nici în partida cu cealaltă formație din capitală, Sportul Studențesc. Bănăţencele au pierdut la limită, scor 63-65. Elevele pregătite de tehnicianul Dan Ionescu au început în forţă meciul cu rivalele din Bucureşti, însă în cel de-al doilea sfert vizitatoarele au reușit să recupereze din diferență și să restabilească egalitatea. Scorul înscris pe tabelă la pauza mare a fost 28-28. Echilibrul a dominat în repriza secundă, niciuna dintre echipe nereuşind să se distanţeze. Baschetbalistele bucureştene, datorită unui joc mai închegat, s-au impus  într-un sfârșit, pe muchie de cuțit, la numai două puncte distanță. În urma acestei noi înfrângeri, gruparea de pe Bega se afundă din ce în ce mai tare în subsolul clasamentului. Bashetbalistele bănăţene se clasează pe locul 7, cu doar 10 puncte strânse până acum.