Acasă Sport FC Timişoara a învins în deplasare pe Dinamo Bucureşti, scor 2-1, după...

FC Timişoara a învins în deplasare pe Dinamo Bucureşti, scor 2-1, după 45 de ani

Echipa FC Timişoara a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a XXXI-a a Ligii I.
Gazdele au marcat prin Marius Niculae ’63, iar oaspeţii au punctat prin Goga ’45 şi Cociş ’49.
În minutul 45, Goga a evitat ofsaidul, a rămas singur cu portarul gazdelor şi a deschis scorul.
FC Timişoara şi-a mărit avantajul pe tabela de marcaj în minutul 49 după o acţiune a lui Sepsi pe partea dreaptă, Cociş a primit mingea la marginea careului, l-a driblat pe Scarlatache si l-a învins pe Curcă, printr-un şut la colţul scurt, de la 15 metri. În minutul 63, Rus i-a pasat de pe partea dreaptă lui Marius Niculae, iar acesta a înscris printr-un şut cu pământul, de la opt metri, lateral stânga: scor 1-2.
La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori, printre care circa 100 de suporteri ai formaţiei timişorene.