Acasă Sport Fetele de la Ripensia şi-au călcat în picioare adversarele

Fetele de la Ripensia şi-au călcat în picioare adversarele

Scor de maidan pe stadionul Ştiinţa din Timişoara. Echipa de fotbal feminin Ripensia Timişoara a trecut, duminică, cu scorul de 11-0 de Smart Bucureşti şi este aproape să devină campioana României. Elevele lui Octavian Popescu sunt pe locul II, în spatele celor de la Cluj, dar au două partide mai puţin jucate. La pauză, Tavi Popescu şi-a certat jucătoarele pentru că nu reuşiseră să marcheze decât… 4 goluri. Fetele au intrat mult mai motivate în a doua repriză şi şi-au umilit efectiv adversarele. “Căldura şi-a pus amprenta pe începutul jocului, care a fost cam lent. La pauză am avut o discuţie mai serioasă cu jucătoarele, care au avut o a doua repriză excelentă”, a spus Octavian Popescu.
Cinci dintre golurile bănăţencelor au fost marcate de gemenele Buză. Diana a punctat de 3 ori, iar sora sa, Claudia, de 2 ori. Au mai marcat Mihaela Burtică –3 goluri, Andreea Paşca – 2 şi Sorina Amza un gol.