Acasă Actualitate Lista grădinițelor și școlilor în care copiii vor învăța doar on-line

Lista grădinițelor și școlilor în care copiii vor învăța doar on-line

223
DISTRIBUIȚI

Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Timis, convocat, astazi, in sedinta online, de subprefectul Ovidiu Draganescu, a emis o hotarare privind modul in care va functiona, incepand de luni, 4 octombrie, fiecare unitate de invatamant din judetul Timis.

Astfel, conform Hotararii Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta, incepand de luni, 4 octombrie, 461 de unitati de invatamant vor functiona in scenariul 1 si alte 136 in scenariul 2.

„In scenariul 1 gradinitele si scolile nu au prescolari, elevi, educatori, invatatori sau profesori infectati. In scenariul 2 exista copii sau cadre didactice infectate. Nu merg cei care au peste 50 la suta din clase afectate sau daca este cumva focar (galben in tabel)”, a explicat subprefectul Ovidiu Draganescu pentru presa locala.

Lista școlilor din Timiș unde cursurile se țin integral online, conform Prefecturii Timiș:

 

Grădinița cu Program Prelungit Nr.14 Timișoara (Suspendare Activitate Fizică 4.10-22.10)

Grădinița cu Program Sâptămânal Timișoara (Suspendare Activitate Fizică 4.10-22.10)

Grădinița cu Program Prelungit Nr.22 Timișoara (Suspendată Activitatea Fizică 27.09-10.10 Adresă Dsp)

Grădinița cu Program Prelungit Nr.33 Timișoara (Suspendată Activitatea Fizică 28.09-11.10 Adresă Dsp)

Școala Primară Sinersig (suspendare activitate fizică 4.10-22.10)

Liceul Teoretic Buziaș (suspendare activitate fizică 1.10-10.10)

Școala Gimnazială Bacova (suspendare activitate fizică 1.10-10.10 clasele gimnaziale)

Grădinița cu Program Normal Nădrag (suspendare activitate fizică 4.10-22.10)

Grădinița cu Program Normal Voiteg (suspendare activitate fizică 4.10-22.10).

Lista școlilor din Timișoara unde sunt doar câteva clase în online:

 

Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Constantin Pufan” Timișoara

Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Paul Popescu Neveanu” Timișoara

Colegiul Economic „Francesco Saverio Nitti” Timișoara

Colegiul Național „Ana Aslan” Timișoara

Colegiul Național Bănățean Timișoara

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

Colegiul Național Pedagogic „Carmen Sylva” Timișoara

Colegiul Tehnic „Emanuil Ungureanu” Timișoara

Colegiul Tehnic „Henri Coandă” Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit „Nikolaus Lenau” Timișoara

Grădinita cu Program Prelungit „Franz Lukas” Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.2 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.23 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.31 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.26 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.32 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.19 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.38 Timișoara

Grădinița cu Program Normal Nr.19 Timișoara

Liceul cu Program Sportiv „Banatul” Timișoara

Liceul de Artă „Ion Vidu” Timișoara

Liceul Tehnologic „Azur” Timișoara

Liceul Tehnologic De Industrie Alimentară Timișoara

Liceul Tehnologic De Silvicultură Și Agricultură „Casa Verde” Timișoara

Liceul Tehnologic „Electrotimiș” Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.8 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.20 Timișoara

Liceul Tehnologic „Ion.I.C. Brătianu” Timișoara

Liceul Tehnologic Transporturi Auto Timișoara

Liceul Tehnologic Ucecom „Spiru Haret” Timișoara

Liceul Teologic Baptist Timișoara

Liceul Teologic Ortodox „Sfântul Antim Ivireanul” Timișoara

Liceul Teologic Penticostal Logos Timișoara

Liceul Teologic Romano-Catolic „Gerhardinum” Timișoara

Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara

Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Timișoara

Liceul Teoretic „Jean Louis Calderon” Timișoara

Liceul Teoretic Millenium Timișoara

Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” Timișoara

Liceul Teoretic Special Iris Timișoara

Liceul Teoretic „Vlad Țepeș” Timișoara

Grădinița Cu Program Prelungit Nr.28 Timișoara

Liceul Teoretic „William Shakespeare” Timișoara

Grădinița Cu Program Prelungit Nr.44 Timișoara

Liceul Waldorf Timișoara

Școala Gimnazială Nr.12 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.13 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.16 „Take Ionescu” Timișoara

Școala Gimnazială Nr.18 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.19 „Avram Iancu” Timișoara

Școala Gimnazială Nr.2 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.29 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.21 „Vicențiu Babeș” Timișoara

Școala Gimnazială Nr.24 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.25 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.27 Timișoara

Grădinița cu Program Prelungit Nr.3 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.30 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.6 Timișoara

Școala Gimnazială Nr.7 „Sfânta Maria” Timișoara

Lista școlilor din Timiș unde sunt doar câteva clase în online:

 

Școala Gimnazială „Dimitrie Țichindeal” Becicherecu Mic

Școala Gimnazială Biled

Școala Gimnazială Bucovăț

Școala Gimnazială Cenad

Școala Gimnazială Cenei

Liceul Tehnologic „Sf. Nicolae” Deta

Școala Gimnazială Dudeștii Noi

Școala Gimnazială Dumbrava

Școala Gimnazială Dumbrăvița

Grădinița cu Program Prelungit Dumbrăvița

Liceul Teoretic „Traian Vuia” Făget

Școala Gimnazială Foeni

Liceul Teoretic Gătaia

Școala Gimnazială Ghilad

Școala Gimnazială Giarmata

Școala Gimnazială Giera

Liceul Teoretic „David Voniga” Giroc

Grădinița cu Program Prelungit Chișoda

Școala Gimnazială „Iosif Ciorogariu” Chișoda

Școala Gimnazială Crai Nouă

Școala Gimnazială Iecea Mare

Grădinița cu Program Normal Jebel

Grădinița cu Program Prelungit Jimbolia

Școala Gimnazială Jimbolia

Școala Gimnazială Bulgăruș

Grădinița cu Program Normal Grabaț

Liceul Tehnologic „Romulus Paraschivoiu” Lovrin

Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 Lugoj

Liceul Tehnologic „Valeriu Braniștei” Lugoj

Liceul Teoretic „Coriolan Brediceanu” Lugoj

Liceul Teoretic „Harul” Lugoj

Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu” Lugoj

Școala Gimnazială „Anișoara Odeanu” Lugoj

Școala Gimnazială de muzică „Filaret Barbu” Lugoj

Școala Gimnazială „Eftimie Murgu” Lugoj

Școala Gimnazială 2 Lugoj

Școala Gimnazială 3 Lugoj

Școala Gimnazială 4 Lugoj

Școala Gimnazială 12 Măguri Lugoj

Școala Gimnazială „Sorin Titel” Margina

Școala Gimnazială Moravița

Școala Primară Moșnița Veche

Școala Gimnazială Orțișoara

Școala Gimnazială Iohanisfeld

Grădinița cu Program Normal Iohanisfeld

Școala Gimnazială Otelec

Școala Gimnazială Parța

Liceul Teoretic Peciu Nou

Liceul Teoretic Periam

Liceul Teoretic Recaș

Școala Gimnazială Remetea Mare

Școala Gimnazială Saravale

Școala Gimnazială Satchinez

Școala Gimnazială Săcălaz

Școala Gimnazială Beregsău Mare

Grădinița cu Program Prelungit Săcălaz

Școala Gimnazială Carani

Grădinița cu Program Normal Covaci

Grădinița cu Progam Prelungit Sânandrei

Școala Gimnazială Sânmihaiu Român

Școala Gimnazială Utvin

Liceul Teoretic „Ioan Jebelean” Sânnicolau Mare

Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu” 1 Sânnicolau Mare

Școala Gimnazială Șag

Școala Gimnazială Teremia Mare

Școala Gimnazială Tormac

Școala Gimnazială Pietroasa Mare

Lista tuturor unităților de învățământ și scenariile aferente

 

Comentarii

comentarii