Acasă Sport Lugojeanul Alexandru Ignat, primul în „Top 12” la tenis de masă

Lugojeanul Alexandru Ignat, primul în „Top 12” la tenis de masă

alex-ignat 2La Craiova a avut loc, la sfârşitul săptămânii trecute, Concursul Naţional de tenis de masă „Top 12”, competiţie care a reunit la start cei mai bine clasaţi 12 sportivi în clasamentele naţionale, atât la fete cât şi la băieţi.

Pe parcursul celor două zile de concurs au fost programate 132 de partide. La băieţi – juniori III, competiţia a fost câştigată clar de lugojeanul Alexandru Ignat, legitimat la LPS Bistriţia, iar la fete s-a impus Cristina Varga, de la Târgu Mureş. Concursul Naţional de tenis de masă „Top 12” a fost prima competiţie de acest nivel organizată în Cetatea Băniei, după o pauză de 14 ani. În sprijinul celor de la CSŞ Craiova, pentru o organizare cât mai bună, au venit şi cei de la DJTS Dolj, dar şi Inspectoratul Şcolar Dolj.