Acasă Sport Poli a făcut spectacol la Lugoj

Poli a făcut spectacol la Lugoj

Aproximativ 1.000 de spectatori au fost prezenţi, sâmbătă, la orele amiezii, pe stadionul „Tineretului” din Lugoj, pentru a urmări jocul de verificare dintre Poli Timişoara (Liga a II-a) şi FC Aurocatania Caransebeş (Liga a III-a). Meciul a fost câştigat de echipa timişoreană. Jucătorii pregătiţi de Valentin Velcea şi Iosif Rotariu s-au impus cu 3-0, prin golurile marcate de Axente (minutul 34, pe contraatac), Popovici (minutul 50, cu un şut deviat de portar) şi Gorobsov (minutul 76, după o lovitură liberă executată de pe partea stângă). Poli a început meciul în formula: Lepmets – Belu-Iordache, Scutaru, Ilie, Sandu, Chiş, Zaluschi, Poparadu, Goga, Popovici, Axente. Pe parcursul jocului au mai intrat: Kirev, Mera, Pătraş, Fuchs, Petcuţ, Gorobsov, Cârstea, Popa şi Dobricean.