Acasă Sport Sportivii din Moșnița Nouă au dominat din nou competiția interjudețeană de Kickboxing

18518504 1311942942188170 377376268 nLa fel ca și anul trecut, tinerii sportivi din Moșnița Nouă au dominat din nou competiția interjudețeană de kickboxing,. Elevii polițiștilor Marius Ciocoiu și Dorin Alexandru au obținut o mulțime de premii la concursul organizat la Reșița. Sportivii din Timiș au urcat pe podium la toate categoriile. Elevii polițiștilor Marius Ciocoiu și Dorin Alexandru sunt la a doua participare la această competiție.
În 2016, la prima ediție, micuții din Moșnița Nouă au reprezentat surpriza concursului după ce au reușit să câștige o mulțime de premii în condițiile în care cei mai mulți dintre ei erau la prima participare la o gală de acest gen. Duminică ei au obținut din nou o serie de rezultate excepționale. La proba de semi-contact tinerii care au obținut premiile sunt: Ciucur Mihai, la categoria U 9 – locul I; Ciucur Gabi , la categoria U 9 – locul II; Gyorfi Andreas, la categoria U 12 – locul II; Lupu Paul, la categoria U 12 – locul I; Daniliuc Raul, la categoria U 18 – locul II; Kothai Loredan, la categoria U 18 – locul I. Nici fetele nu s-au lăsat mai prejos. Astfel, Ciucur Medea, la cat. 6-7 ani, a obținut locul I; Căpâlnaş Alexandra, la categoria U 18, s-a clasat tot pe locul I. La proba de full-contact Durneac Sorana, categoria U 9 – locul II iar Ciocoiu Jasmina a obținut locul II la categoria U 12.