Acasă Eveniment TVT 89 a câştigat Cupa Presei la fotbal

TVT 89 a câştigat Cupa Presei la fotbal

TVT 89 a câştigat, la sfârşitul săpătămânii trecute, Cupa Presei “Cristal Club” la fotbal. Aceştia au învins în finala mare pe TVR Timişoara, cu 2-0. Cu toate acestea, niciun jucător de la TVT 89 nu a fost remarcat, după voturile date de participanţi. Cel mai bun jucător al turneului a fost desemnat Dragoslav Popov, alias Popică, de la TVR Timişoara. Titlul de cel mai bun portar a fost adjudecat de Alin Radovan, de la dubla echipă Anlaog-Fotbal Vest.
Lucian Bordinau de la 24 Fun a câştigat titlul de golgheter al competiţie desfăşurate la Săcălaz.
Dezamăgirea turneului a fost generată de colegii de la Opinia Timişoarei, care au fost excluşi din competiţie după ce au folosit, în două meciuri consecutive, doi jucători care nu aveau nicio legătură cu presa.
Echipa ZIUA de Vest a fost eliminată încă din faza grupelor, după 1-3 cu Timiş Expres şi 0-1, cu un gol marcat în ultima secundă, cu finalista întrecerii, TVR Timişoara.
Câştigătoarea Cupei Presei de la Săcălaz, TVT 89, a jucat în echipamanetul celor de la CFR Timişoara.
Asta chiar dacă patronul postului de televiziune a renunţat aproape total la finanţarea echipei feroviare.