Acasă Sport Victoria leilor bănățeni în cupa României: Universitatea Cluj – Timişoara Saracens Rugby...

Victoria leilor bănățeni în cupa României: Universitatea Cluj – Timişoara Saracens Rugby – 3 – 40

Sâmbătă 10 august 2019, Timișoara Saracens Rugby a făcut un meci mare, în Cluj Napoca.  Leii bănățeni au învins cu 40 -3 echipa ardelenilor -Universitatea Cluj, după un meci spectacol, cum rar s-a mai văzut.

După un început foarte bun, la pauză, pe stadionul Iuliu Hațieganu din Cluj, timișorenii au intrat la vestiare cu în avantaj, prin eseurile înscrise de Luke Samoa, Moa Maliepo (două) și Vlăduț Popa, ultimele trei transformate de Luke Samoa.

Scor la pauză: CS Universitatea Cluj 0 – 26 Timișoara Saracens.

”În repriza a doua gazdele au înscris singurele lor 3 puncte din lovituri de penalizare, urmate de două eseuri ale leilor noștri: unul semnat Marius Simionescu, cel de-al doilea Andrei Rădoi. Primul eseu al reprizei a doua a fost transformat de Luke Samoa, iar cel de-al doilea de către tânărul Dănuț Jipa. Ne adjudecăm prima etapă a Cupei României cu bonus ofensiv”, este mesajul clubului Timișoara Saracens Rugby

Scor final: Universitatea Cluj 3 – 40 Timişoara Saracens.