Acasă Actualitate Mama arădeanului Ovidiu Hațegan a murit în timp ce el arbitra Germania...

Mama arădeanului Ovidiu Hațegan a murit în timp ce el arbitra Germania – Olanda. Arbitrul a aflat la pauză și a plâns pe teren

Ovidiu Hațegan a arbitrat ieri Germania – Olanda, scor 2-2, în Liga Națiunilor. La pauza meciului, arbitrul arădean a primit vestea tragică a decesului mamei sale. El a dus meciul la bun sfârșit, dar, imediat după ce a fluierat finalul jocului, a izbucnit în plâns. Era fix momentul în care jucătorii au venit să-i strângă mâna.    Van Dijk l-a consolat Primul care l-a consolat a fost fundașul olandez Van Dijk, care marcase în ultimul minut.

„Omul s-a concentrat la joc, apoi, la sfârșit, a cedat și a început să plângă, pentru că mama lui a murit. I-am zis să fie puternic și l-am felicitat pentru că a arbitrat foarte bine. E puțin, dar sper să-l ajute”, a spus olandezul. Gestul olandezului a făcut înconjurul rețelelor sociale, fiind foarte apreciat.