Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Timis, convocat, astazi, in sedinta online, de subprefectul Ovidiu Draganescu, a emis o hotarare privind modul in care va functiona, incepand de luni, 4 octombrie, fiecare unitate de invatamant din judetul Timis.
Astfel, conform Hotararii Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta, incepand de luni, 4 octombrie, 461 de unitati de invatamant vor functiona in scenariul 1 si alte 136 in scenariul 2.
„In scenariul 1 gradinitele si scolile nu au prescolari, elevi, educatori, invatatori sau profesori infectati. In scenariul 2 exista copii sau cadre didactice infectate. Nu merg cei care au peste 50 la suta din clase afectate sau daca este cumva focar (galben in tabel)”, a explicat subprefectul Ovidiu Draganescu pentru presa locala.
Lista școlilor din Timiș unde cursurile se țin integral online, conform Prefecturii Timiș:
Grădinița cu Program Prelungit Nr.14 Timișoara (Suspendare Activitate Fizică 4.10-22.10)
Grădinița cu Program Sâptămânal Timișoara (Suspendare Activitate Fizică 4.10-22.10)
Grădinița cu Program Prelungit Nr.22 Timișoara (Suspendată Activitatea Fizică 27.09-10.10 Adresă Dsp)
Grădinița cu Program Prelungit Nr.33 Timișoara (Suspendată Activitatea Fizică 28.09-11.10 Adresă Dsp)
Școala Primară Sinersig (suspendare activitate fizică 4.10-22.10)
Liceul Teoretic Buziaș (suspendare activitate fizică 1.10-10.10)
Școala Gimnazială Bacova (suspendare activitate fizică 1.10-10.10 clasele gimnaziale)
Grădinița cu Program Normal Nădrag (suspendare activitate fizică 4.10-22.10)
Grădinița cu Program Normal Voiteg (suspendare activitate fizică 4.10-22.10).
Lista școlilor din Timișoara unde sunt doar câteva clase în online:
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Constantin Pufan” Timișoara
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Paul Popescu Neveanu” Timișoara
Colegiul Economic „Francesco Saverio Nitti” Timișoara
Colegiul Național „Ana Aslan” Timișoara
Colegiul Național Bănățean Timișoara
Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga” Timișoara
Colegiul Național Pedagogic „Carmen Sylva” Timișoara
Colegiul Tehnic „Emanuil Ungureanu” Timișoara
Colegiul Tehnic „Henri Coandă” Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit „Nikolaus Lenau” Timișoara
Grădinita cu Program Prelungit „Franz Lukas” Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.2 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.23 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.31 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.26 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.32 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.19 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.38 Timișoara
Grădinița cu Program Normal Nr.19 Timișoara
Liceul cu Program Sportiv „Banatul” Timișoara
Liceul de Artă „Ion Vidu” Timișoara
Liceul Tehnologic „Azur” Timișoara
Liceul Tehnologic De Industrie Alimentară Timișoara
Liceul Tehnologic De Silvicultură Și Agricultură „Casa Verde” Timișoara
Liceul Tehnologic „Electrotimiș” Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.8 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.20 Timișoara
Liceul Tehnologic „Ion.I.C. Brătianu” Timișoara
Liceul Tehnologic Transporturi Auto Timișoara
Liceul Tehnologic Ucecom „Spiru Haret” Timișoara
Liceul Teologic Baptist Timișoara
Liceul Teologic Ortodox „Sfântul Antim Ivireanul” Timișoara
Liceul Teologic Penticostal Logos Timișoara
Liceul Teologic Romano-Catolic „Gerhardinum” Timișoara
Liceul Teoretic „Bartók Béla” Timișoara
Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Timișoara
Liceul Teoretic „Jean Louis Calderon” Timișoara
Liceul Teoretic Millenium Timișoara
Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” Timișoara
Liceul Teoretic Special Iris Timișoara
Liceul Teoretic „Vlad Țepeș” Timișoara
Grădinița Cu Program Prelungit Nr.28 Timișoara
Liceul Teoretic „William Shakespeare” Timișoara
Grădinița Cu Program Prelungit Nr.44 Timișoara
Liceul Waldorf Timișoara
Școala Gimnazială Nr.12 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.13 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.16 „Take Ionescu” Timișoara
Școala Gimnazială Nr.18 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.19 „Avram Iancu” Timișoara
Școala Gimnazială Nr.2 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.29 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.21 „Vicențiu Babeș” Timișoara
Școala Gimnazială Nr.24 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.25 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.27 Timișoara
Grădinița cu Program Prelungit Nr.3 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.30 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.6 Timișoara
Școala Gimnazială Nr.7 „Sfânta Maria” Timișoara
Lista școlilor din Timiș unde sunt doar câteva clase în online:
Școala Gimnazială „Dimitrie Țichindeal” Becicherecu Mic
Școala Gimnazială Biled
Școala Gimnazială Bucovăț
Școala Gimnazială Cenad
Școala Gimnazială Cenei
Liceul Tehnologic „Sf. Nicolae” Deta
Școala Gimnazială Dudeștii Noi
Școala Gimnazială Dumbrava
Școala Gimnazială Dumbrăvița
Grădinița cu Program Prelungit Dumbrăvița
Liceul Teoretic „Traian Vuia” Făget
Școala Gimnazială Foeni
Liceul Teoretic Gătaia
Școala Gimnazială Ghilad
Școala Gimnazială Giarmata
Școala Gimnazială Giera
Liceul Teoretic „David Voniga” Giroc
Grădinița cu Program Prelungit Chișoda
Școala Gimnazială „Iosif Ciorogariu” Chișoda
Școala Gimnazială Crai Nouă
Școala Gimnazială Iecea Mare
Grădinița cu Program Normal Jebel
Grădinița cu Program Prelungit Jimbolia
Școala Gimnazială Jimbolia
Școala Gimnazială Bulgăruș
Grădinița cu Program Normal Grabaț
Liceul Tehnologic „Romulus Paraschivoiu” Lovrin
Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 Lugoj
Liceul Tehnologic „Valeriu Braniștei” Lugoj
Liceul Teoretic „Coriolan Brediceanu” Lugoj
Liceul Teoretic „Harul” Lugoj
Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu” Lugoj
Școala Gimnazială „Anișoara Odeanu” Lugoj
Școala Gimnazială de muzică „Filaret Barbu” Lugoj
Școala Gimnazială „Eftimie Murgu” Lugoj
Școala Gimnazială 2 Lugoj
Școala Gimnazială 3 Lugoj
Școala Gimnazială 4 Lugoj
Școala Gimnazială 12 Măguri Lugoj
Școala Gimnazială „Sorin Titel” Margina
Școala Gimnazială Moravița
Școala Primară Moșnița Veche
Școala Gimnazială Orțișoara
Școala Gimnazială Iohanisfeld
Grădinița cu Program Normal Iohanisfeld
Școala Gimnazială Otelec
Școala Gimnazială Parța
Liceul Teoretic Peciu Nou
Liceul Teoretic Periam
Liceul Teoretic Recaș
Școala Gimnazială Remetea Mare
Școala Gimnazială Saravale
Școala Gimnazială Satchinez
Școala Gimnazială Săcălaz
Școala Gimnazială Beregsău Mare
Grădinița cu Program Prelungit Săcălaz
Școala Gimnazială Carani
Grădinița cu Program Normal Covaci
Grădinița cu Progam Prelungit Sânandrei
Școala Gimnazială Sânmihaiu Român
Școala Gimnazială Utvin
Liceul Teoretic „Ioan Jebelean” Sânnicolau Mare
Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu” 1 Sânnicolau Mare
Școala Gimnazială Șag
Școala Gimnazială Teremia Mare
Școala Gimnazială Tormac
Școala Gimnazială Pietroasa Mare
Lista tuturor unităților de învățământ și scenariile aferente