Acasă Actualitate ACS Poli Timișoara a primit de la iepuraș cinci goluri… în propria...

ACS Poli Timișoara a primit de la iepuraș cinci goluri… în propria poartă. CFR Cluj – ACS Poli: 5-1

13103378 1310512802311599 5591870749020101639 n

Iepurașul le-a adus celor de ACS Poli cinci goluri în propria poartă, de la clujeni, alb-violeții oferindu-le „cadou” celor de la Cluj doar un ou de… „onoare”.  ACS Poli a pierdut din nou meci, la CFR Cluj, cu 5 – 1, iar retrogradarea este deja o… chestiune mai sigură decât o teoremă.

Antrenorul Grigoraş a căutat soluții, l-a titularizat, în premieră, pe Gomis în poarta timişoreană, dar nimic parcă nu a mers. De altfel, în minutul 33, Gomis a făcut henţ la marginea careului, la fază clară de gol, şi a văzut roşu. Nu ou, ci cartonaș…  Goga a fost cel care a mai salvat din onoarea timișorenilor, în cea de-a doua repriză – a insistat la o minge bâlbâită a apărării clujene, a preluat balonul, a driblat şi a înscris pentru 2 – 1. după aceea au mai urmate trei goluri ale clujenilor, penultimul în minutul 74, atunci când a înscris Belek, iar finalul meciului aduce ultima reuşită, pentru 5 – 1, golul fiind reuşit de Lopez.

CFR Cluj: Marc, Tiago Lopes, Larie, A. Mureșan, Camora, Petrucci, Guterres, Ruiz, Jakolis, Bud, Nouvier
Rezerve: Vâtcă, L. Goian, Coelho, Gomelt, Goncalves, Cristian Lopez, Beleck
Antrenor: Antonio Conceicao

ACS Poli: Gomis, Melinte, Scutaru, Cânu, D. Popescu, Jenkins, Llorente, Hernandez, Nimely, Goga – Elek
Rezerve: Strauss, Bocșan, Torres, Suarez, Bărbuț, Pisas, Zicu, Rajcomar
Antrenor: Petre Grigoraş.