Acasă Sport ACS Politehnica – învinsă în al doilea meci din Antalya

ACS Politehnica – învinsă în al doilea meci din Antalya

fotbalAflată în cantonamentul de iarnă în Antalya, echipa de fotbal ACS Poli Timişoara a jucat, marţi, cel de-al doilea meci amical, împotriva echipei Slavia Sofia.

După primul amical, disputat în compania celor de la Gornik Zabrze, din Polonia, bănăţenii au întâlnit echipa clasată pe locul nouă în campionatul Bulgariei, grupare ce a reuşit să se impună la capătul celor 90 de minute, cu scorul de 2-0. Antrenorul alb-negrilor a folosit toţi jucătorii pe care i-a la dispoziţie în meciul cu Sofia, acesta optând să-i trimită în teren, din primul minut, pe Nuno Claro, Dobrosavlevici, Șeroni, Scutaru, Morariu, Popovici, Petre, Gorobsov, Ahmetovic, Szekely şi Boldea. Bilanţul timişorenilor în primele trei meciuri amicale disputate în acest an este unul negativ, aceştia având două egaluri, contra celor de la FK Dolina şi Gornik Zabrze şi o înfrângere, toate cele trei partide încheindu-se fără gol înscris de către alb-negri. Următoul test pentru fotbaliştii antrenaţi de Aurel Şunda va avea loc miercuri, când ACS Poli va înfrunta echipa din Muntenegru, Zeta Golubovic.