Acasă Sport Fortuna Covaci a început cu dreptul meciurile de pregătire

Fortuna Covaci a început cu dreptul meciurile de pregătire

Fortuna Covaci a învins în prima partidă amicală din această vară formaţia Timişul Şag, cu scorul de 5-0. Elevii lui Florin Bugar au încercat să-şi impresioneze antrenorul, mai ales că din lotul actual vor pleca jucători la sfârşitul perioadei de pregătire. Pentru Fortuna au marcat Nicolaie, în minutul 14, Dragodan, Ştefan a reuşit o dublă şi Lefter. Antrenorul Florin Bugar a folosit două echipe, una pentru fiecare repriză. Aşadar, în prima repriză au evoluat Cioloca, Purda, Hecsko, Albert, Ticană, Miheţ, Mânecan, C. Popa, Boubătrân, Dragodan şi Nicolaie, în timp ce în partea a doua au jucat Cioloca, Petrovici, Gălan, Botici, Roman, Vuculescu, G. Codrea, Bogdan, Buga, Lefter şi Inoveanu. La final, tehnicianul „dacilor liberi” a declarat că săptămâna viitoare se va definitiva lotul care va merge în cantonament, jucătorii aflaţi în probă încă fiind monitorizaţi. În ceea ce priveşte partida contra Timişului Şag, Bugar a declarat că a fost un meci de verificare pentru jucătorii pe care el îi ştie mai puţin. Bugar nu poate să se decidă cine pleacă şi cine rămâne doar după un meci amical. Antrenorul vrea să mai organizeze o partidă amicală, meci în urma căruia se va decide ce jucători vor rămâne. Tehnicianul covăcenilor spune că la echipă este nevoie de tineri ambiţioşi, dornici de muncă, aşa cum sunt cei din lotul actual, însă în echipă nu pot rămâne toţi jucătorii aflaţi acum în lot. Bugar crede că pentru sezonul următor, covăcenii nu au ca obiectiv promovarea. Covăcenii vor să câştige cât mai multe puncte şi să facă o echipă bună, care să poată trage la promovare.