Acasă Sport Pandurii – Poli Timişoara 3-1 în etapa 14 din Liga 1

Pandurii – Poli Timişoara 3-1 în etapa 14 din Liga 1

ioan hora 1024x469 23733800Pandurii au câștigat, luni, meciul Poli, 3-1, și au trecut peste Dinamo în clasamentul Ligii 1.
Pandurii conduceau cu 3-0 după 35 de minute. Săpunaru a deschis scorul în minutul trei, cu o lovitură de cap, iar peste patru minute, Hora a marcat cu un șut din patru metri. Hora a reușit dubla în minutul 35, cu un șut spectaculos în minutul 35. Goga a redus din diferență în minutul 41, cu un șut din zece metri.
Pandurii acumulează 26 de puncte, la egalitate cu Steaua, și urcă pe locul trei.
Pandurii: Mingote – Ungurușan, Săpunaru, Filipetto, Momcilovici – Mrzljak, Droppa – Ciucur, Răduț, Nistor – Hora.
Poli: Khirschtein – Belu, Luchin, Scutaru, Popescu – Sarmov, Llorente, Goga – Bărbuț, Rufino, Hernandez.