Acasă Sport Un al doilea test de pregătire a venit și cu un rezultat...

Un al doilea test de pregătire a venit și cu un rezultat pozitiv CSC Dudeștii Noi

Un al doilea test de pregătire vine și cu un rezultat pozitiv, împotriva celor de CSC Săcălaz, o echipă foarte bună a ligii a VI-a din Timiș. După o primă repriză în care CSC Dudeștii Noi a suferit puțin pe faza de apărare și cu multe faze de atac care s-au oprit în ultimii 25-30 metrii adverși, a venit o a doua repriză mult mai bună, în care băieții din Dudești au reușit în nenumărate rânduri să aibă și o posesie prelungită.

Așadar, a fost un meci în care ambele echipe au practicat un fotbal frumos și au reușit să plimbe mingea foarte mult, făcând jocul cursiv, fiind ajutați și de teren, care a prezentat o suprafață de joc foarte bună.

”Mulțumim gazdelor din Săcălaz pentru primire, și îi așteptăm pe data de 2 Martie, acasă la noi pentru un alt meci amical, sperăm noi cel puțin la fel de frumos.

Mulțumim și suporterilor prezenți la meci, așa cum ne-au obișnuit de fiecare dată, și îi așteptăm în continuare!”, este mesajul CSC Dudeștii Noi Timiș.