Acasă Sport Astra Ploieşti – FC Timişoara, scor 1-1

Astra Ploieşti – FC Timişoara, scor 1-1

Echipa FC Timişoara a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Astra Ploieşti, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I. Gazdele au deschis scorul prin Fatai, în minutul 56, timişorenii reuşind egalarea prin Helder, în minutul 75. Astra a deschis scorul în minutul 56, atunci când Măţel a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în careu şi Fatai, nemarcat la 10 metri, a reluat balonul în plasă. În minutul 75, Bourceanu a centrat de pe partea stângă şi Helder, urcat în ofensivă, a reluat balonul cu capul în plasă restabilind egalitatea.
Astra Ploieşti: 82. Miron – 2. Măţel (5. Rohat ’78), 6. L. Goian, 24. Nogo, 4. Mihalache – 8. Takayuki, 14. Fl. Pătraşcu – 7. Paulinho (16. Florea ’82), 19. Popara (10. Cl. Tudor ’35), 9. Fatai – 23. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.
FC Timişoara: 29. Pantilimon – 20. Helder, 25. Burcă, 4. Luchin, 13. Scutaru – 21. Goga (14. Mera ’46), 55. Bourceanu, 5. Alexa, 7. Curtean (27. Zicu ’60) – 17. Magera, 9. Axente. Antrenor: Vladimir Petrovici.
Cartonaş galben: Burcă ’11.
Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Vasile Marinescu, Valentin Avram (asistenţi) – Gerogian Ionescu (rezervă).
Observator: Ioan Danciu, Daniel Prodan.
Supervizor: Octavian Goga.
La partida de la Ploieşti au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, printre care şi 30 de fani timişoreni.