Acasă Sport Sportivii de la CS Giroc – Chișoda au obținut victorii la campionatul...

Sportivii de la CS Giroc – Chișoda au obținut victorii la campionatul de Kempo pentru copii de la Oradea

Secția de arte marțiale Kempo de curând înființată cu sprijinul viceprimarului cu funcție de primar Dan Vârtosu din comuna Giroc, Timiș, cu sprijinul Consiliului Local și coordonată de antrenorul Raul Bar, a făcut noi surprize la Campionatul Zonal de Kempo din 21 ianuarie, pentru copii de la Oradea.

Astfel, a obținut 4 locuri de 2 kumite la diferite categorii de vârstă și greutate .

Acești sportivi sunt Marinca Patrick 6-8 ani -25 kg loc 2. Molnar Sara 10-12 ani -25 kg locul 2,Molnar Razvan 12_14 ani -60 kg locul 2 ,Hereny Lukas -55kg 12-14 ani locul 2.

Cu toate ca au luptat cu adversari mai experimentați, sportivii giroceni  au reușit să obțină 4 locuri 2 pierzând în finale la diferențe foarte mici.

Sportivii sunt legitimați la CS Giroc Chișoda. La concurs au participat peste 100 de sportivi.