Acasă Sport ACS Poli a rezistat și în fața lui CFR Cluj

ACS Poli a rezistat și în fața lui CFR Cluj

ACS Poli Timișoara și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 6-a, după golurile lui Cânu, respectiv Bud. Alb-violeții, outsideri și în acest meci, au reușit un nou rezultat notabil, după victoria, 3-2, cu CS U Craiova, etapa trecută.
Au marcat: Cânu 36 / Bud 71
Bănățenii au deschis scorul în minutul 36 prin Cânu, care a profitat de o eroare a lui Mincă. Fundașul a trimis mingea cu capul peste portarul ieșit în întâmpinarea balonușui.
În minutul 41, ardelenii au cerut insistent penalty la o intervenție a lui Cârstocea la Păun, dar arbitrul Cristi Balaj a lăsat jocul să meargă. Specialiștii consideră că “centralul” ar fi greșit.
Egalarea a venit în minutul 71, când Bud a trimis cu capul după o centrare perfectă a lui Lopes.
După această etapă, ACS Poli mai reduce din handicap și ajunge la -10 puncte, în timp ce CFR Cluj a acumulat 3 puncte.
Echipele de start:
ACS Poli: Curileac – Scutaru, Cânu, Șeroni, Vădrariu – Artean – Bărbuț, Croitoru, Cârstocea, Vraciu – Popovici
CFR Cluj: Mincă – Peteleu, Larie, A. Mureșan, Tiago Lopes – Nascimento, Juan Carlos, Petrucci – Jakolis, Cristian Lopez, Păun
Sursa: gsp.ro