Acasă Sport Victorie meritată pentru voleibaliștii timișoreni

Victorie meritată pentru voleibaliștii timișoreni

Voleibaliștii clubului Universitatea Timișoara au reușit să câștige toate punctele puse în joc, împotriva echipei TEO Râmnicu Vâlcea. Elevii lui Sorin Grădinaru au jucat dezinvolt împotriva unei formații mai slab cotate decât ei și au câștigat cu scorul de 3-0 la seturi. Primul set a aparținut timișorenilor, aceștia reușind să câștige cu 25-15. În setul al doilea, formația din Râmnicu Vâlcea a dat semne că poate reveni, însă totul a fost doar un foc de paie, bănățenii învingând cu scorul de 25-20. Lucrurile s-au clarificat în setul trei, când câștigătoarea partidei s-a decis în urma victoriei echipei timișorene, care a învins din nou, reușind astfel să-și adjudece toate cele trei puncte puse în joc. Antrenorul timișorenilor a declarat, după partidă, că victoria era previzilă, echipa din Râmnicu Vâlcea fiind prea slabă ca să le pună probleme timișorenilor. Universitatea Timișoara a reușit să învingă în toate cele trei partide jucate în această ediție de campionat. În etapa viitoare, formația bănățeană va juca împotriva echipei Vartex Râmnicu Vâlcea.