Acasă alegeri locale 2012 Cine a câștigat alegerile în localităţile judeţului Timiş?

Cine a câștigat alegerile în localităţile judeţului Timiş?

1588
DISTRIBUIȚI

Conform  numărătorii paralele a voturilor, realizată de reprezentanţii partidelor politice, PDL a câştigat primăriile Sânnicolau Mare, Deta şi Făget, PSD Lugojul și Buziașul, iar PNL Recaşul.

 1. Balint – USL
 2. Banloc – PSD – primar Cornel Tota
 3. Bara – USL
 4. Barna – PSD
 5. Beba Veche – PDL – primar Ioan Bohancanu
 6. Becicherecu Mic – USL
 7. Belint – PDL- primar Gheorghe Florin Laza
 8. Bethausen – USL
 9. Biled – PDL
 10. Birda – USL
 11. Bogda – PSD
 12. Boldur – PNL
 13. Brestovat – PDL
 14. Buzias –   PSD – primar Alger Viorel Ilas
 15. Bucovat – PNL
 16. Carpinis – USL
 17. Cenad – PDL – primar Nicolae Craciun
 18. Cenei – PNL
 19. Checea – PNL
 20. Cheveresu Mare – USL – primar Marcel Muia
 21. Ciacova – PDL – primar Petru Filip
 22. Comlosu Mare – USL
 23. Costeiu – PNL – primar Petru Carebia
 24. Criciova – PDL – primar Petru Rosoca
 25. Curtea – PPDD
 26. Darova – PNL
 27. Denta – PSD
 28. Deta – PDL – primar Petru Roman
 29. Dudestii Noi – PNL – primar Alin Nica
 30. Dudestii Vechi – UBBR – primar Gheorghe Nacov
 31. Dumbrava – UDMR
 32. Dumbravita – USL – primar Victor Malac
 33. Faget – PDL – primar Marcel Avram
 34. Fardea – PDL
 35. Fibis – PDL
 36. Foeni -PDL 
 37. Gataia – PDL – primar Raul Cozarov
 38. Gavojdia – PDL – primar Danut Toma Stoica
 39. Ghilad – PNL
 40. Ghiroda – PNTCD – primar Dorel Cadariu
 41. Ghizela – PDL – primar Ioan Ursu
 42. Giarmata – PSD – primar Virgil Bunescu
 43. Giera – PNL
 44. Giroc – PSD- primar Iosif Ionel Toma
 45. Giulvaz – USL
 46. Gottlob – PDL – primar Gheorghe Nastor
 47. Iecea Mare – PSD
 48. Jamu Mare – USL
 49. Jebel – USL
 50. Jimbolia – PDL
 51. Lenauheim – PDL – primar Ioan Suciu
 52. Liebling – PNL – primar Ioan Gheorghe Munteanu
 53. Livezile – PNL – primar Stefan Varga
 54. Lovrin – PDL – primar Vasile Graur
 55. Lugoj – PSD – primar Francisc Boldea
 56. Manastiur – PNTCD – primar Ionel Curuti
 57. Margina – PSD
 58. Masloc – PPDD
 59. Moravita – USL
 60. Mosnita Noua – PSD – primar Ioan Sorincau
 61. Nadrag – PDL – primar Liviu Muntean
 62. Nitchidorf – USL
 63. Ohaba Lunga – PSD
 64. Ortisoara – USL
 65. Otelec 
 66. Padureni – PDL – primar Dorin Ignuta
 67. Parta – USL
 68. Peciu Nou – PDL – primar Ioan Farcalau
 69. Periam – PNL
 70. Pesac – USL
 71. Pietroasa – PSD
 72. Pischia – PDL – primar Ioan Sas
 73. Racovita – USL
 74. Recas – PNL
 75. Remetea Mare – USL
 76. Sacalaz – PDL – primar Ilie Todasca
 77. Sacosu Turcesc – PDL – primar Gabriel Adrian Koller
 78. Sag – PDL – primar Venus Oprea
 79. Sanandrei – PSD
 80. Sandra – PDL – primar Ioan Savu
 81. Sanmihaiu Roman – PSD
 82. Sannicolau Mare – PDL – primar Danut Groza
 83. Sanpetru Mare – PNL
 84. Saravale – USL
 85. Satchinez – PDL
 86. Secas – PDL
 87. Stiuca – USL
 88. Teremia Mare – PDL – primar Petru Sintean
 89. Timisoara – USL – primar Nicolae Robu
 90. Tomesti – PDL
 91. Tomnatic – PNL
 92. Topolovatu Mare – PDL
 93. Tormac – PNL
 94. Traian Vuia – PSD
 95. Uivar – USL
 96. Valcani – PNL
 97. Varias – USL
 98. Victor Vlad Delamarina – USL
 99. Voiteg – USL

Comentarii

comentarii